Bitcoin News Today – Nagłówki na 4 sierpnia

4. August 2020 Aus Von admin

Możliwe przyczyny niedawnego spadku ceny Bitcoinu
Zmienność Bitcoinu (BTC) powróciła
Nadal istnieją duże oczekiwania co do najbliższej przyszłości Bitcoinu.
Bitcoin News Today – Bitcoin ostatnio widział zmienność nie widziana od dłuższego czasu. Po tym jak przez kilka miesięcy był stosunkowo stabilny, cena waluty cyfrowej rykoszetowała w ten weekend, ponieważ w ciągu kilku minut stracił ponad 1500 dolarów.

Gwałtowny spadek ceny Bitcoinu w niedzielę rano został początkowo przypisany wielorybom, które kontrolują znaczne ilości Bitcoinu na rynku. Niemniej jednak, inni mówią, że może to być z powodu „algo misbehavior.“

Możliwe przyczyny krachu cenowego Bitcoin’a w niedzielę

Bitcoin zgromadził byczą trakcję i wczesnym niedzielnym porankiem przekroczył granicę 12 tys. dolarów, by spaść do 10,500 dolarów, tracąc około 12 procent swojej wartości w ciągu kilku minut. Cyfrowa waluta zaczęła jednak gwałtownie odżywać i prawie natychmiast wróciła do ponad 11.300 dolarów.

Dyrektor generalny biura maklerskiego Exante – Anatoliy Knyazev – powiedział, że takie masowe ruchy są nadal nieodłącznie związane ze strukturą cyfrowego rynku walutowego, z dużą ilością nieuregulowanych transakcji lewarowanych. Dodał, że gwałtowny spadek może wynikać z niewłaściwego zachowania algo. Transakcje oparte na czasie, wolumenie i cenie są zautomatyzowane za pomocą algorytmów, a traderzy programują zlecenia sprzedaży lub kupna po spełnieniu określonych warunków.

Handel lewarowany może zaostrzyć skutki handlu algorytmicznego, co pozwoliłoby inwestorom na zajmowanie większych pozycji przy niewielkich nakładach kapitałowych. Według Matiego Greenspana, dźwignia finansowa jest teraz znacznie większa niż kiedykolwiek wcześniej, zwłaszcza w walucie cyfrowej. Powiedział on:

„Mogłoby to doprowadzić do pewnej skrajnej zmienności. Ale wierzę, że Bitcoin i reszta altcoinów na rynku są na byczym rynku, a nie.“

Jednak z drugiej strony, inni mówią, że uczestnicy rynku „czerpiący zyski“ spowodowali gwałtowny spadek ceny waluty cyfrowej. Starszy analityk finansowy FxPro – Alex Kuptsikevich – powiedział:

„Bitcoin wzrósł, a w niedzielę rano dotknął 12 tys. dolarów. Niemniej jednak, w wyniku osiągnięcia zysku, cyfrowa waluta spadła poniżej 11 tys. dolarów. Biorąc pod uwagę niską płynność cyfrowego rynku walutowego, niewielka ilość ogromnych zleceń może uruchomić fale w obu kierunkach.

 

Wiele z nich jest byczych na Bliskim Terminie Bitcoin.

Wielu analityków, inwestorów i entuzjastów waluty cyfrowej oczekuje, że cena waluty cyfrowej będzie nadal rosnąć w górę. Bitcoin osiągnął dość imponujące wyniki w ciągu ostatniego tygodnia, a oczekiwania dotyczące waluty cyfrowej są bardzo wysokie. Wielu wierzy, że cyfrowa waluta osiągnie 20 tys. dolarów przed końcem tego roku, a szanse, że cyfrowa waluta osiągnie ten poziom w oparciu o obecne działania cenowe.