Home - Halbierung - Christie’s to Auction Bitcoin Code Painting i NFT

Christie’s to Auction Bitcoin Code Painting i NFT

Posted on 24. September 2020 in Halbierung

Christie’s przygotowuje się do sprzedaży kolekcji 40 dzieł sztuki, która zawiera kod startowy Bitcoin’a.
12,3 miliona cyfr zostało pomalowanych ręcznie w całej kolekcji o nazwie „Portret umysłu“.
NFT będzie również oferowany z obrazami
Christie’s, jeden z najsłynniejszych domów aukcyjnych na świecie, przygotowuje się do zrobienia pierwszego kroku w łańcuchu blokad, ponieważ aukcja jest artystycznym przedstawieniem bazy kodowej kryjącej się za twórczością Bitcoina. Obraz, jeden z kolekcji artysty Roberta Alicji, zawiera część kodu, który uruchomił Bitcoin Up w 2009 roku i zostanie wystawiony na aukcję obok nieczytelnego żetonu (NFT) 7 października.

Portret umysłu
Obraz Alicji jest jedną z 40 kolekcji tworzących Portret umysłu, który rozciąga się na długości ponad 50 metrów i zawiera 12,3 miliona cyfr kodu startowego Bitcoina ręcznie malowanego w poprzek. Kawałek, który ma być sprzedany na aukcji, zwany Blokiem 21, jest pierwszą taką aukcją Christie’s w jego 253-letniej historii i wyznacza historyczny moment w krótkim życiu Bitcoina.

Alicja powiedziała Cointelegrafowi, że zdecydował się rozłożyć kod na 40 obrazów, ponieważ nie chciał, aby jedna osoba posiadała cały kod i aby każdy obraz był unikalny w swoim rodzaju:

W każdym obrazie algorytm znalazł zestaw cyfr sześciokątnych, które razem są podświetlone złotem. Odczytują one zestaw współrzędnych, które są unikalne dla każdego obrazu. 40 lokalizacji na 40 obrazach – każda lokalizacja ma szczególne znaczenie dla historii Bitcoina.

Christie’s nie tylko sprzeda fizyczne dzieła sztuki, ale w innej pierwszej kolejności nieczytelny żeton (NFT) zostanie przekazany zwycięzcom aukcji, aby udowodnić ich autentyczność i prawa własności.

Zakłady Christie’s na Blockchain

Jest to pierwszy foray, jaki sławny dom aukcyjny przyjął w świecie łańcucha blokowego, ale nie jest to pierwsza ekspozycja marki – w lipcu 2018 roku Christie’s zorganizowała „Art + Tech Summit – Exploring Blockchain“, wyprzedaną dyskusję na temat potencjalnych korzyści, jakie technologia łańcucha blokowego może przynieść światu sztuki.

Szczyt miał wyraźny wpływ, ponieważ dwa lata później Christie’s wprowadza tę teorię w życie, sprzedając NFT obok bardziej tradycyjnego dzieła sztuki, z wyceną 12.000$18.000$ umieszczoną na tym dziele.

Aukcja będzie również dobrym PR-em dla Bitcoin’a, ponieważ dąży on do „normalizacji“ siebie w społeczeństwie.