Handlowcy obracają się do Bitcoinów oczekując cichego Q4 dla Altcoinów

30. September 2020 Aus Von admin

Handlowcy obracają się do Bitcoinów oczekując cichego Q4 dla Altcoinów

Niektórzy handlowcy aktywami cyfrowymi twierdzą, że w oczekiwaniu na wiodącą krypto walutę znacznie przewyższającą cały rynek kryptograficzny przez co najmniej kilka najbliższych miesięcy, rotują środki z alternatywnych walut kryptograficznych (altcoins) na bitcoin (BTC).

Kevin Zhou, współzałożyciel Galois Capital z San Francisco, powiedział CoinDesk, że jego firma jest teraz bycza na bitcoin i oczekuje, że trend wzrostowy altcoinów z ostatnich kilku miesięcy powróci do kilku miesięcy akcji spadkowej ceny.

Podczas miesięcy ciągłego podekscytowania nowych protokołów zdecentralizowanych finansów (DeFi) i różnych altcoins, Bitcoin stał się „under owned“, według Kyle Davies, wybitny inwestor DeFi i współzałożyciel Three Arrows Capital.

Zapisz się do First Mover, naszego codziennego newslettera o rynkach.
Twój adres e-mail
SUBSCRIBE
Rejestrując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki i politykę prywatności.
Bitcoin spadł do tej pory we wrześniu, spadając o ponad 10 procent. Ale z dopłatą do szaleństwa DeFi i plonów „upadku“, Davies powiedział, że oczekuje zainteresowania inwestorów, aby przejść od altcoins do bitcoin.

Dwa indeksy terminowe wprowadzone ostatnio przez FTX odzwierciedlają ostatnie ochłodzenie na rynku altcoinów. Po stałym dwucyfrowym wzroście procentowym od kwietnia, zdecentralizowane indeksy finansowe i Shitcoin spadły w tym miesiącu o dwie cyfry.

alts-chart-ftx-2
Zwroty indeksu DEFI i SHIT w 2020 r.
Źródło: TradingView, CoinDesk Research
W 2020 roku, altcoins z niższą kapitalizacją rynku znacznie przewyższył BTC i ETH, częściowo dzięki globalne rynki finansowe odzyskując i stabilizując „trochę“, powiedział Ryan Watkins, analityk bitcoin w Messari.

Również wspomagane przez DeFi i plonów szaleństwa rolnictwa, większość znaczących zwrotów altcoin rozpoczęła się w drugiej połowie roku, jak żetony jak COMP i YFI przyszedł na rynek.

alts-chart-ytd
Zwroty od początku roku dla grupy walut kryptograficznych według kapitalizacji płynnego rynku
Źródło: Messari, CoinDesk Research
W miarę jak zbliża się Q4 i zwroty dla altcoins zaczęły ochłonąć, niektórzy profesjonalni handlowcy kryptokurrency stawiają na znaczne podwyżki dla bitcoin wśród ciągłych spadków dla altcoins.

„Rynek posiada zbyt dużo stabilnych i nie-bitowych monet“, Davies powiedział CoinDesk, zakładając, że inwestorzy krypto walutowych będzie przywrócić równowagę w kierunku bitcoin i z dala od altcoinów na razie.

Wrześniowy umiarkowany altcoin selloff może wykraczać poza Q4, jednak według Zhou, który powiedział CoinDesk, że choć nie jest fanem dokonywania prognoz, w tym miesiącu trend spadkowy dla altcoins może trwać „co najmniej rok“.