Home - Krypto - Ripple pozew wyzwala XRP Led Altcoin Apocalypse

Ripple pozew wyzwala XRP Led Altcoin Apocalypse

Posted on 24. Dezember 2020 in Krypto

W zależności od Państwa opinii, został zadany druzgocący cios kryptoński, lub też trwa bardzo potrzebna czystka ze względu na pozwanie przez SEC Ripple’a i dwóch członków jego kierownictwa za sprzedaż żetonów XRP, które według regulatora były niezarejestrowanymi papierami wartościowymi.

XRP spadła o ponad 30% w wiadomościach, ale masakra może dopiero się rozgrzewać. Negatywne nastroje przeniosły się na inne altcoiny, ponieważ inwestorzy zastanawiają się, który z aktywów jest następnym celem. Oto, dlaczego sytuacja ta jest prawdopodobnie opanowana tylko Ripple i posiadacze altcoinów nie mają się czego obawiać, ale także dlaczego wiadomości mogły być wystarczające, aby odwrócić ogólny trend w krypto-niedźwiedzich.

Proces sądowy Ripple’a: Atak na krypto, czy oczyszczanie z centralizacji?

W najwcześniejszych dniach rynku kryptograficznego, kiedy Bitcoin Storm był tylko maluchem uczącym się chodzić przed pierwszym wybiegiem na byka, Ripple Labs budował swój własny protokół oparty na łańcuchu blokowym.

Żetony XRP zostały ostatecznie wybijane, a przez lata były sprzedawane i dystrybuowane wśród osób prywatnych, inwestorów i instytucji. Jednak lwia część podaży żetonów pozostaje zamknięta w depozycie, za który odpowiada sam Ripple.

Założyciele firmy sami, tak jak Satoshi, odłożyli mnóstwo monet dla siebie. A kiedy w 2018 r. XRP wybiła się do ponad 3 dolarów za żeton, dyrektor generalny Brad Garlinghouse i prezes zarządu Chris Larsen stali się jednymi z najbogatszych ludzi na świecie.

Z jakiegokolwiek powodu, wszystkie te lata później Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko Ripple’owi i pozwała jego dwie najwyższe kadry kierownicze.

XRP Catastrophe Shifts Market Sentiment, Prompts Altcoin Apocalypse Part Two

XRP, native token do protokołu Ripple’a, zatankowany w wyniku tego. Selloff mógł się tylko pogorszyć, ponieważ zaczął się efekt domina w przypadku wymiany altcoinów.

Stworzyło to również efekt fali w całej branży, gdzie inwestorzy ponownie rozważają swoje udziały w altcoinach i drwią w Bitcoin lub w gotówce (nie należy mylić z Bitcoin Cash).

Altcoins po drugiej stronie to morze czerwieni. Dane z portfela sugerują, że wieloryby XRP wchłaniają sprzedaż, ale w jakim celu? Szkoda jest prawdopodobnie wyrządzona XRP, nie z powodu pozwu, ale dlatego, że pokazuje, jak agencje rządowe mogą tak łatwo pójść za prawdopodobnie scentralizowaną kryptokurrency.

Ponieważ argument za Bitcoin i Ethereum jest silniejszy jako zdecentralizowany składnik aktywów, jest niewiele SEC lub jakakolwiek organizacja może zrobić, aby zamknąć sprawy.

Jednakże to, co rząd USA mógł również osiągnąć w ten sposób, to osłabienie ostatnio niepohamowanego trendu Bitcoinów. Istnieją dwa scenariusze, które mogą się pojawić w związku z nagłą zmianą przepisów.

Jeden, więcej altcoin capital może wylewać się z monet takich jak XRP i do Bitcoin, powodując, że dominacja będzie lecieć dalej i trend byka będzie się utrzymywał. Albo dwa, negatywny sentyment altcoinów może spowodować kolejny punkt zwrotny, jak to zrobił w 2019 roku, wciągając Bitcoin z powrotem do fazy niedźwiedzia z nim.

To, jak będzie wyglądać koniec roku i początek przyszłego, jest szczególnie ważne dla altcoinów, a nawet dla przyszłości Bitcoinów.